logo
logo

HAKKIMIZDA

Vei Yoga, 2020 yılı içerisinde Antalya'da kurularak yoga dallarını sizlerle buluşturan bir yolculuktur.Herkese hitap eden, herkesin rahatlıkla içinde varolabileceği alan olarak tasarlanmıştır.

Vei Yoga olarak hedefimiz; bireysel, grup ve online olarak bu yolculuğu paylaşmak.Temel değerlerimiz içerisinde herkesin bedensel ve zihinsel olarak mutlu, sağlıklı bireylere dönüşümlerini sağlayabilmek yer alıyor.Her geçen gün kendini yenileyen misyonumuzu sizlerle birlikte değerli hale getirmek istiyoruz.

Yoga derslerimiz içerisinde temel yoga,hamile yogası ve çocuk-genç yogası yer almaktadır.Türkiye’nin her yerinden bu derslere online olarak da ulaşmanızı mümkün hale getirdik.İhtiyaçlarınıza uygun seçim yapabilmeniz için yeni alanlar oluşturduk.

Kurucunun Yoga Hakkında Düşünceleri

Merhaba, içsel keşif yolculuğunda bir yoga eğitmeni olarak sana eşlik eden bir yol arkadaşıyım. Bedenim zihnimle ve nefesimle bir bütün olarak bu yolculukta bana eşlik ediyor.

Yolculuğum bir yoga matının üzerinde başladı ancak gerçek derinlik, nefesin farkındalığı ile ortaya çıktı. Nefes, benim için bir köprü oldu; geçmişle bugünü, içsel dünyamla dış dünyayı dengede tutan bir köprü. Meditasyon ve pranayama (nefes çalışmaları), içsel dünyamdaki gücü ortaya çıkaran anahtarlar oldu.

Bedenim yaşamın ta kendisi. Yoga matının üzerinde bu bedeni keşfetmenin ve onunla uyum içerisinde hareket etmenin benim için yolda olmanın önemini kavrattı. Her asana bedenin hikayesini anlatan bir şiir gibi. Rumi’nin “Senin vücudun, denizlerin, dağların, gökyüzünün gizli bir haritasıdır.” dizelerinde belirttiği gibi. Bedenin ışığı içsel bir amaç yaratır ve gökyüzünü farketmeye başlarsın ve bu da bir keşif yolculuğuna dönüşür.

Nefes, yaşam enerjimizin akışıdır. Nefesin ritmi bedenin dansını yönlendirir, meditasyonda o sessizlik içerisindeki bu dans bedeni dinlendirirken zihinsel bir dönüşümü de sağlar.

Kalp sevginin kaynağı, kalbin ışığı da yaşamın anlamını taşır ve bedenle nefesle bir bütün olmamızı sağlar. Bu bütünlük halinde kalbin rehberliğinde yaşamın anahtarını aramaya çıkarız.

Bu yolculuk süreci içsel öğretmenimi bulmam ve rehberlik etmem için. Kalbimizle çıkılan her yolculuk şifalandırıcıdır, bu muazzam his beni ve hayatımdaki herkesi sarıp sarmaladı.Yoga ile bu yolculuğun içinde yer almaktan çok mutluyum.Umarım bir gün herkesin yolu yogayla kesişir ve yol arkadaşı oluruz.Yol arkadaşı olmak dileğiyle…

Sevgiyle ve ışıkla

NAMASTE

Özge Dizdar

Aldığı Eğitimler :

  • 2019 HIS Federasyonu Antrenörlük 1. Kademe
  • 2020 YOGAKIO 280 TTC
  • 2020 Hamile Yogası 20 Saat (Seval Nayman)
  • 2020 Çocuk Yogası 45 Saat (Elif Şandan Doygun)
  • 2023 Advayta Yoga 200 TTC
  • 2023 Davis Cornwell ile Mindfulness Eğitimi
  • 2024 Anatomi Basics 1 (Neval Aras)
  • 2024 Hamile Yogası Uzmanlaşma Eğitimi 85 Saat (Ayça Yılmaz)
  • 2024 Fasyal Gevşetme kursu (Fzt. Nurcihan Ekici)