logo

YETİŞKİN YOGASI

logo

Yetişkin yogası, yoga pratiği yapmak isteyen yetişkinler için tasarlanmış bir yoga türüdür. Yoga, bedeni güçlendirmek, esnekliği artırmak, zihni sakinleştirmek ve stresi azaltmak gibi bir dizi fiziksel ve zihinsel fayda sağlayan eski bir disiplindir. Günümüzde bu disiplin farklı varyasyonları ile karşımıza çıkmaktadır. Yetişkin yogası, bu faydaları elde etmek gerek fiziksel gerekse de mental sağlığı artırmak ve belli bir konfor alanı elde etmek için oluşturulmuştur.

Yetişkin yogası, bir dizi farklı geleneksel yoga pozu olarak adlandırılan asanaları (duruşları) içerir. Bu pozlar, vücudu güçlendirmek, dengeyi geliştirmek, esnekliği artırmak ve kasları uzatmak için tasarlanarak günümüze göre uyarlanmıştır. Aynı zamanda doğru nefes teknikleri, meditasyon ve derin gevşeme uygulamalarını da içerebilir.

yetiskinYogaKapak

Yoga, vücut ve zihin sağlığını artırırken aynı zamanda stresi azaltabilir ve genel yaşam kalitesini iyileştirebilir. Yoga yaparken dikkat etmeniz gereken önemli bir unsur, kendinizi zorlamadan sakin ve bilinçli bir şekilde hareket etmektir. İlk kez deniyor ve daha önce hiç asanalar hakkında bilginiz mevcut değilse bir eğitmen rehberliğinde yapmanız faydalı olacaktır.

Unutmayın ki yoga, sadece fiziksel faydaları değil, aynı zamanda zihinsel ve duygusal dengeyi de destekler. Yetişkin yogası, sağlığı ve yaşam kalitesini artırmak için mükemmel bir araç olabilir.

Geri Dön

Yetişkin yogası grup dersleri ve özel dersler için ozgeyanardag@outlook.com mail adresimizden bize kolayca ulaşabilirsiniz.Sağlıklı günler dileriz.

NAMASTE!